Дома Македонски спорт Томе Китановски се пресели во тимот на Илчо Наумовски

Томе Китановски се пресели во тимот на Илчо Наумовски

Македонскиот фудбалер Томе Китановски направи трансфер во Австрија во редовите на Мауерверк каде што работи и екс-македонскиот репрезентативец, Илчо Наумовски.

Китановски во австрискиот тим пристигнува од Слобода Ужице каде што се задржа неколку месеци откако пристигна минатото лето. Китановски во кариерата беше дел уште од Пелистер, Струга, Шкупи, Македонија Ѓорче Петров…


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во овој момент Мауерверк се бори за опстанок во регионалната лига и 31-годишниот десен бек се очекува да биде сериозно засилување во продолжение од сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Македонскиот дрес еден од најубавите во историјата на ЕП

Познатиот фудбалски магазин „Фор Фор Ту“, објави листа од топ 10 дресови на Европските прв…