Дома Македонски спорт Мак фудбал Томе Китановски и Шкупи предвреме ја „раскинаа“ соработката

Томе Китановски и Шкупи предвреме ја „раскинаа“ соработката

Томе Китановски и лидерот во македонското првенство, тимот на Шкупи спогодбено предвреме го раскинаа договорот.

Китановски кој најдобро се снаоѓа на теренот како офанзивен десен бек заминува од Шкупи и сега приорет како што стојат работите ќе бидат екипите од странство каде што и претходно ја градеше кариерата.

Во својата кариера претходно 29-годишниот фудбалер го носеше дресот на Истра, Славен Белупо, Кукеш, Вождовац, Краковија…Во професионалниот фудбал зачекори во Битола во дресот на Пелистер.

Зад себе Китановски има и три настапи во „А“ репрезентацијата како и 9 во У21 и 7 во У19.

Фото: Игор Паневски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Не стивнува бурата околу Тетекс: Со ваква управа не чека Трета лига или „клуч на врата“!

Не стивнува бурата околу еден од најголемите македонски фудбалски брендови, ФК Тетекс. Нав…