Дома Македонски спорт Тихомир Костадинов стрелец за Ружомберок

Тихомир Костадинов стрелец за Ружомберок

Tимот за кој настапува македонскиот репрезентативец, Тихомир Костадинов, Ружомберок без проблеми го помина второто коло во Купот на Словачка.

Ружомберок без проблеми славеше со 0:6 против Нове Место. Костадинов од првата минута беше на теренот, а во листата на стрелци се запиша после половина час кога зголеми на 0:2.

До крајот на полувремето гостите постигнаа уште два гола, а во вториот ги поставија конечните 0:6.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Mирко Ивановски стана спонзор на женски фудбалски клуб во Битола

Поранешниот македонски репрезентативец, Мирко Ивановски после седум години се врати во Ром…