Дома Тикет на денот Тикет на денот (сабота, 20.05.2023)

Тикет на денот (сабота, 20.05.2023)

tiket na denot

Уште малку денови останаа со ваква понуда како денешната, па сметаме дека е време да го искористиме овој период правилно. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ливерпул – Астон Вила – 1 @ 1.53 во Mozzart

Ливерпул влезе во фантастична форма во последно време и се наоѓаат на 5-та позиција на табелата, но ако продолжат со вакво темпо можеби и ќе обезбедат пласман во најелитното фудбалско натпреварување – Лига на шмпиони. Астон Вила од друга страна направи два неочекувани киксови и сега нивниот пламан во Европа е доведен во прашање. Според сите параметри, домаќините на овој натпревар се големи фаворити и очекуваме да ги земат трите бода без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 1.53 во Mozzart.

Лил – Марсеј – ГГ @ 1.62 во 22Bet


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Вториот натпревар од денешниот тикет може да го категоризираме како дерби во француската лига. Се сретнуваат екипите на Лил и Марсеј. Домаќините се во полоша позиција и имаат место кое води во конференциската лига, а како што стојат работите за нив успех ќе биде да задржат тука. Марсеј од друга страна се бори за втората позиција која носи директен пласман во ЛШ, но за тоа треба да победуваат до крај и да се надеваат на кикс од Ленс. Овие две екипи имаат потреба од бодови, па очекуваме неизвесен натпревар. Наш предлог е ГГ со квота 1.62 во 22Bet.

Хетафе – Елче – 1 @ 1.45 во 20Bet

Хетафе е голема борба за опстанок во елитата. Тие се дел од црвената зона, но во преостанатите кола ќе се обидат да фатат некој бод и ако можат да останат во Ла Лига би било супер. Во претпоследното коло зедоа важни три бода, но тоа им е единствена победа во последните пет натпревари. За противник го имаат Елче, тимот кој е нов член во Сегунда од пред неколку кола. Сепак со победата во последното коло над Атлетико Мадрид докажаа дека се уште се спремни за да се спротистават. Хетафе мора да победи на овој натпревар ако сака опстанок, па типуваме 1 со квота 1.45 во 20Bet.

Баерн Минхен – Лајпциг – 1/1 @ 2.25 во Bet365

Баерн Минхен има тешка задача во преостанатите две кола. Се што треба да направи е да победи на двата натпревари и во тој случај титулата ќе биде нивна во Бундеслигата. Во моментов имаат еден бод предност во однос на Дортмунд, а противник во оваа рунда им е Лајпциг, тимот кој не смееме да го потцениме. Гостите се на 3-та позиција и за нив единствен успех е пласманот во Лигата на шампиони кој е на чекор од нив. Баерн Минхен има голем мотив на овој натпревар и веруваме дека ќе „нападнат“ уште од првата минута. Наш предлог е 1/1 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.09

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (недела, 26.05.2024)

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас спремивме одличен тикет на денот. Антв…