Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 21.06.2024)

Тикет на денот (петок, 21.06.2024)

ЕУРО 2024 игра со полна пареа, а исто така ние се трудиме во секој тикет на денот да ви претставиме натпревар од тој турнир. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Словачка – Украина – 2 @ 2.15 во Mozzart

Можеби Украинците го оставија најлошиот впечаток во првото коло на ЕП и не само поради убедливиот пораз од Романија, туку и според играта која ја прикажаа досега. Украинците се сигурно разочарани и ќе се обидат да се извадат на натпреварот против Словачка. Словаците пак во првото коло ја надиграа селекцијата на Белгија и ги зедоа првите три бода кои можат да им помогнат за да продолжат во ова натпреварување во нокаут фазата. Ние овде сепак предност даваме на Украинците и типуваме 2 со квота 2.15 во Mozzart.

Полска – Австрија – Х2&2+ @ 1.63 во 22Bet


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Двете селекции доживеаа очекувани порази во првото коло. Полјаците доста добро се држеа против Холандија, па дури и први заводија, но на крајот Холанѓаните ги зедоа трите бода. Австрија, пак исто така запиша пораз и се надигруваа со селекцијата на Франција, но со автогол во 38-та минута, Французите успеаја да ги земат трите бода на овој натпревар и сега да се наоѓаат на чекор до пласман во нокаут фазата. Досега делува дека Австрија покажа повеќе, па затоа и овде очекуваме да останат непоразени. Ние типуваме Х2&2+ со квота 1.63 во 22Bet.

Замалек – Фарко – 1 @ 1.60 во Bet365

Славниот тим на Замалек имаше уште една успешна сезона на меѓународен план и неодамна триумфираше во африканскиот куп на конфедерации. Во финалето победија против Беркане и тоа пред 75.000 фанови. Во првенството не им оди најдобро и далеку се од врвот, но имаат пак доста заостанати натпревари. Фарко зеде важен бод против ЗЕД во вторникот, а искрено можеа да стигнат и до сите три, но за нив секој бод е важен со оглед на фактот што се наоѓаат веднаш над зоната за елиминација. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 1.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.61

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (недела, 21.07.2024)

После квалификациите за европските купови се враќаме на клупскиот фудбал каде што овој вик…