Дома Фудбал Останато Тешка повреда на Нејмар🎥

Тешка повреда на Нејмар🎥

ПСЖ успеа да слави на гостувањето кај Сент Етјен (1:3), но победата остана во втор план поради повредата на Нејмар.

Во 83 минута еден противнички играч се обиде со лизгачки старт да му ја одземе топката, па Бразилецот го превитка зглобот.

Нејмар со носилки беше изнесен надвор од теренот, а првичните проценки се дека се работи за сериозна повреда на зглобот на ногата.

Доколку се повредени лигаментите на скочниот зглоб, тогаш ќе следува подолга пауза за Бразилецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…