Дома Фудбал Англија Тен Хаг: Смешно е да зборуваме за титула

Тен Хаг: Смешно е да зборуваме за титула


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Манчестер Јунајтед ја потврди одличната форма и го победи градскиот ривал Манчестер Сити на „Олд Трафорд“ (2:1).

Со оваа победа „црвените ѓаволи“ се доближија на само еден бод до градскиот ривал, додека Арсенал е лидер со 6 бода повеќе.

Новинарите го прашаа Тен Хаг дали неговиот тим се вклучи во битка за титулата по долго време.

„Смешно е да зборуваме за титулата во јануари. Ние не сме ниту на половина сезона. Има уште многу да се игра. Во мислите ни е само следниот натпревар“, кажа Тен Хаг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Медиумите тврдат: Месум Озил заврши со фудбалот

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Поранешниот германск…