Дома Офсајд Тениските топчиња ги замени со малку поголеми „топки“

Тениските топчиња ги замени со малку поголеми „топки“

Чешкиот тенисер Томаш Бердих беше прва замена за завршниот Мастерс во Лондон, но одлучи да им се заблагодари на организаторите за тоа и да му ја „намачка“ на Малдивите.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Како причина за отсуството тој ја наведе повредата и лекарската препорака дека мора да се одмора.

„Лекарите ми рекоа дека треба да направам пауза од две недели, па потоа ќе видиме што ќе биде со мене и како ќе продолжам понатаму“, изјави тенисерот кој во Лондон беше замена за Гофан. После одлуката тој се упати на фантастичните плажи од Малдивите во друштво на својата поубава половина, Естер Саторове.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Македонецот Јевтовски од Јапонија за „Спортски“: Никој не очекуваше, луѓето зрачат од среќа и задоволство!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…