Дома Македонски спорт Мак фудбал Тежок удар за лидерот: Заврши сезоната за еден од најважните играчи на Шкупи!

Тежок удар за лидерот: Заврши сезоната за еден од најважните играчи на Шкупи!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Еден од најдобрите фудбалери на Шкупи Абдул Рватубаје се здобил со тешка повреда на подготвките во Анталија и ќе биде надвор од терените подолг период.

Шкупи предмалку потврди дека Рватубаје се здобил со повреда на мускулната тетива и во овој момент е на операција во Истанбул. Првите проценки на докторите не се добри и се највува пауза од седум или осум месеци.

Повредата Рватубје ја заработил во натпреварот против Сумгаит пред два дена. Секако дека повредата на дефанзивецот е тежок удар лидерот во ПМФЛ.

Фото: ФК Шкупи

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шкупи работи со полна пареа: Дефанзивец од Словачка е второто засилување!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ На Чаир денес е пре…