Дома Луд Спорт Тажни вести од Русија: Млада атлетичарка почина на тренинг!

Тажни вести од Русија: Млада атлетичарка почина на тренинг!

22-годишната руска атлетичарка, Маргарита Плавунова почина на тренинг во местото Моршанск , во Тамбовската област.

Атлетичарката се онесвестила за време на тренингот откако и се слошило. Руското регионално атлетско здружение соопшти дека причина за смртта е срцев удар.

Русинката беше повеќекратен регионален шампион, како и универзитетски на трките  со пречки на 60 метри. Таа, исто така, се натпреваруваше во трките на 100 и 400 метри со пречки.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Карантинот ја претвори Георгина во фризер: Видете како го стрижи Роналдо (видео)

Кристиано Роналдо заедно со своето семејство и со вереницата Георгина Родригез се наоѓа во…