Дома Топ вести Суперкомпјутер пресмета: Барселона ќе ја освои Лигата на Европа

Суперкомпјутер пресмета: Барселона ќе ја освои Лигата на Европа

Барселона е во навистина тешка ситуација во Лигата на шампионите откако Каталонците изгубија од Баерн Минхен и Бенфика со вкупна гол-разлика 0:6 и без упатен удар кон противничкиот гол.

Каталонскиот гигант за првпат се наоѓа во ваква ситуација и со оглед на играта поминувањето на групата во ЛШ изгледа тешко. Поради тоа дел од фудбалските аналитичари и обложувалници предвидуваат дека Барселона ќе заврши како третопласирана и ќе продолжи да се натпреварува во Лигата на Европа.

Така Суперкомпјутер со алгоритам кој ја зема во предвид моменталната форма и вредноста на секој тим пресмета дека Барселона ќе биде освојувач на Лигата на Европа. Зад Барселона во второто по ранг европско натпреварување се рангирани Наполи, Сосиедад, Баер, Бетис, Вест Хем…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден…