Дома Македонски спорт Мак фудбал Струга поразена на гостувањето кај Слован

Струга поразена на гостувањето кај Слован

Македонскиот шампион Струга Трим Лум загуби со 4-2 во првиот меч на гости против Слован Братислава во првото квалификациско коло во Лигата на шампионите. 

По првото полувреме словачкиот шампион водеше со 2:0, стрелци на головите беа Вајс во 16 и Мак во 36 минута.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Струга ТЛ успеа да израмни во вториот дел, но во финишот искусниот Јурај Куцка погоди двапати за триумф на словачкиот шампион.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Лина Ѓорческа со пресврт до четвртфинале

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа продолжува со успешните настапи на турнирот …