Дома Луд Спорт Страшна сцена на тренингот на Атлетико, колабираше Дембеле🎥

Страшна сцена на тренингот на Атлетико, колабираше Дембеле🎥

Страшна сцена се случи на денешниот тренинг на Атлетико Мадрид, кога колабираше напаѓачот Муса Дембеле.

За време на тренингот, Дембеле ненадејно падна на тревата и загуби свест.

Настана страв и паника кај неговите соиграчи, па веднаш реагираа медицинските служби.

Дембеле во моментов е во догра состојба и под лекатски надзор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за негов…