Дома Топ вести Стигна потврда: Милан утре се збогува од Ибрахимовиќ! 📸

Стигна потврда: Милан утре се збогува од Ибрахимовиќ! 📸


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Mилан утре во последното коло ќе игра против Верона, а тој натпревар како што стојат работите ќе биде последен во дресот на „росонерите“ за Златан Ибрахимовиќ.

Ибрахимовиќ пред неколку дена откри дека имал понуда од Монца на Силвио Берлускони, но потенцираше дека се уште е играч на Милан. Ибра не откри, но сега се појавија фотографија од „Сан Сиро“ на која може да се види дека Милан се подготвува за збогување со Швеѓанецот.

На местата каде што вообичаено се испишани рекламите планирано е да стои и „Godbye Zlatan“.

Како и да е Ибрахимовиќ веќе порача дека нема да намера да ја заврши кариерата, а каде ќе продолжи останува да видиме, Милан тоа нема да биде.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…