Дома Фудбал Стативата на Меси директно од корнер 🎥

Стативата на Меси директно од корнер 🎥

Реал Мадрид има предност од 2:0 на полувремето против Барселона.

„Кралевите“ одиграа одлично полвуреме и ги искористија приликите кои ги имаа, а треба да се спомене и дека имаа и една статива.

Статива погоди и Барселона и тоа преку Меси, кој беше блиску да постигне гол ни помалку, ни повеќе директно од корнер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …