Дома Луд Спорт Српски ВАР: Судијата трчаше кај камерманот да го праша дали е пенал🎥

Српски ВАР: Судијата трчаше кај камерманот да го праша дали е пенал🎥

ВАР технологијата се уште ја нема на балсканските првенства, но еден српски судија најде начин како да добие помош од технологијата.

Имено, на социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како судијата го консултура камерманот дали имало контакт за пенал.

„Шефе, дали има контакт овде? Можеш да ја вратиш снимката?“, праша судијата, а камерманот одговори:

„Како солза, брате“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Спортска трагедија: Почина млад мотоциклист после пад од мотор

19 годишниот Мото 3 возач Џејсон Дупаские им подлегна на повредите и почина по синоќешниот…