Дома Останати Тенис Србите тврдат: Ова е моментот кога „пукна тиквата“ помеѓу Ѓоковиќ и Иванишевиќ 🎥

Србите тврдат: Ова е моментот кога „пукна тиквата“ помеѓу Ѓоковиќ и Иванишевиќ 🎥

Вчера спортската јавност беше изненадена со објавата дека Новак Ѓоковиќ ја прекинува соработката со Горан Иванишевиќ.

Иванишевиќ беше тренер на Ѓоковиќ во изминатите пет години и заедно забележаа бројни успеси. Разделбата помеѓу Ѓоковиќ и Иванишевиќ дојде по лошиот почеток на 2024 година.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ѓоковиќ лесно загуби од Синер во полуфиналето на Австралија Опен, а потоа на Индијан Велс беше изненаден од 123. играч во светот, Лука Нарди. Во српските медиуми веќе се пишува и за моментот кога тие претпоставуваат дека се влошил односот помеѓу Новак и Горан.

Станува збор за момент на Австралија Опен кога Ѓоковиќ ги загуби првите два сета и потоа целосно го игнорираше својот стручен штаб. Во еден момент камерата го забележа и како бесно се обрати кон клупата: Не сте нормални, колку сте лоши! Ужас, сте сите!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Надал после две години победи на земја

Рафаел Надал денеска го одигра својот прв натпревар по пауза од 103 дена и запиша лесна по…