Дома Фудбал Останато Срамно однесување на Ибрахимовиќ откако остана без полуфинале (ВИДЕО)

Срамно однесување на Ибрахимовиќ откако остана без полуфинале (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ повторно се најде во центарот на вниманието во американската МЛС лига.

Лос Анџелес Галакси запиша пораз од 5:3 во градското дерби против Лос Анџелес ФК, а Златан тешко го поднесе тоа што нема да игра во полуфиналето.

Раното губење шанси за титулата Швеѓанецот го разочара и по излегувањето од теренот се фати за гениталиите и на тој начин ги „почасти“ домашните навивачи.

Поради овој потег тој се најде на мета на критики на јавноста во САД.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Преговорите започнаа, Конте спремен да го преземе Манчестер Јунајтед

Италијанскиот стратег Антонио Конте е спремен да седне на кормилото на Манчестер Јунајтед …