Дома Останати Тенис Срамен потег на УС Опен: Медведев покажа среден прст на собирачот на топки (ВИДЕО)

Срамен потег на УС Опен: Медведев покажа среден прст на собирачот на топки (ВИДЕО)

Рускиот тенисер Данил Медведев се пласираше во осминафиналето на УС Опен.

Медведев вчера со 3:1 го совлада шпанскиот тенисер Фелисијано Лопез и така стигна до осминаифналето.

Меѓутоа Медведев на скандалозен начин го заврши мечот откако започна да се распава со публиката. Имено, во еден момент агресивно го зема пешкирот од собирачот на топки поради што судијата го опомени.

Но, тука не застана Медведев бидејќи покажа среден прст кон собирачот на топки, на што публиката реагираше со свирежи.

Публиката бараше од судијата да го казни рускиот тенисер, меѓутоа тој порача дека тоа не може да го направи затоа што неговиот потег во видел само на семафорот не и во живо на теренот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Откако цел свет го критикуваше Ѓоковиќ сега Федерер е на удар на јавноста поради неодговорно однесување (ФОТО)

Неодамна голем дел од јавноста го критикуваше Новак Ѓоковиќ поради организацијата на „Адри…