Дома Видео Со кого игра Меси: Фудбалери на Интер Мајами како аматери…🎥

Со кого игра Меси: Фудбалери на Интер Мајами како аматери…🎥

Интер Мајами е сосема друг тим со и без Меси, едноставно најголем дел од играчите на овој клуб се далеку од нивото на Аргентинецот.

Сега на социјалните мрежи се појави ситуација од натпреварот против Њујорк Сити кој се одиграп ред два дена и заврши со резултат 1:1.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Се играше 57. минута кога Интер Мајми тргна во контра, но место да дојдат до сериозна позиција за гол фудбалерите на домаќините се судрија и меѓу себе и завршија на земја. На крајот противничките фудбалери лесно ја одземаа топката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хаос на дербито во Бугарија: Официјално лице фрли лопата за снег кон фудбалерите – натпреварот беше продолжен 25 минути!

Вистински хаос се случуваше на дербито во бугарското првенство каде што се сретнаа ЦСКА Со…