Дома Фудбал Англија Солскјер потпиша нов договор со Манчестер Јунајтед

Солскјер потпиша нов договор со Манчестер Јунајтед

Oле Гунар Солскјер потпиша нов договор со Манчестер Јунајтед.

Норвешкиот стратег се договори со клубот за соработка до летото 2024 година со опција за продолжување на уште една сезона.

„Нашето минато. Нашата сегашност. Нашата иднина. Чест ни е што можеме да објавиме дека Оле потпиша нов договор со клубот“, соопштија од Манчестер Јунајтед.

Солскјер е пресреќен поради новиот договор и најави големи работи.

„Сите знаат што чувствувам за овој клуб, Среќен сум поради новиот договор. Пред Јунајтед е возбудлив период, изградивме тим кој е избалансиран со искусни и млади играчи кои се гладни за успех“, изјави Солскјер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…