Дома Фудбал Англија Солскјер потврди: Без Рашфорд против Ливерпул

Солскјер потврди: Без Рашфорд против Ливерпул

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер протврди дека Маркус Рашфорд ќе го пропушти неделното дерби против Ливерпил, поради повреда на грбот што ја доби за време на дуелот со Вулверхемптон.

Претходно денес, во медиумите на Островот се појавија информации дека англискиот репрезентативец ќе се појави како стартер на „Енфилд“, дури и со помош на инјекции против болки.

„Мислам дека тој веројатно нема да биде подготвен. Ќе му дадеме максимум време. Уште 48 часа има до мечот, па ќе видиме што ќе се случи“, истакна Солскјаер.

Навивачите на Ливерпул, меѓутоа, се сомневаат во неговите зборови, бидејќи Норвежанецот изјави пред дербито дека Давид де Геа ќе го пропушти натпреварот поради повреда, но голманот се појави како стартер на првото дерби кои се играше на „Олд Трафорд“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јувентус ќе игра пред празни трибини и нема да им ги врати парите на навивачите

Како што е веќе познато, пет натпреари од италијанската Серија А кои се играат викендов ќе…