Дома Фудбал Останато Солскјер е спремен да се врати: Ги изгледал сите натпревари на Јунајтед на кој тој бил тренер?!

Солскјер е спремен да се врати: Ги изгледал сите натпревари на Јунајтед на кој тој бил тренер?!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Веројатно малкумина од вас се запрашале каде е и што прави Оле Гунар Солскјаер.

Солскјер се повлече откако доби отказ во Манчестер Јунајтед и од тогаш е без работа. Отказот за Норвежанецот дојде пред една година во ноември кога Манчестер Јунајтед изгуби од Вотфорд со 4:1.

Сега пристигнуваат неверојатни информации за тоа што правел Солскјер во овој период додека бил без работа. Верувале или не – ги изгледал сите 168 натпревари на кои тој го водел Манчестер Јунајтед.

Ваквата информација ја пренсе „Атлетик“ повикувајќи се на извори на блиски до Норвежанецот. Освен тоа се додава дека Солскјер сега е спремен и сака да се врати на тренерската работа. Неодамна тој добил понуда да биде стручен коментатор за време на Светското првенство, но истата ја одбил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Европската Суперлига повторно се формира?Сега со 80 клубови и никој ќе нема сигурно место

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Европската фудбалска…