Дома Фудбал Останато Снимка од Диего Коста од пред 13 години (ВИДЕО)

Снимка од Диего Коста од пред 13 години (ВИДЕО)

Иако станува збор за снимка од пред 13 години не е тешко да препознаете за кого се работи.

Диего Коста кариерата ја започна во Брага која го позајми во Пенафил каде што одигра 13 натпревари и постигна пет голови во сезоната 2006/2007, а потоа премина во Атлетико кој веднаш не му даде шанса, но неколку години подоцна во него „јорганџиите“ добија одличен голгетер.

На еден од тренинзите во Пенафиел во 2006 година локалната телевизија разговараше со Коста кој тогаш како младо момче сонувал да го најде своето место под фудбалското сонце.

На крајот и успеа во тоа, а кариерата му ја обележи неговиот избувлив карактер и конфликтите со голем број фудбалери и тренери.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Проблем за Борусија: Останаа без Халанд!

Борусија Дортмунд во недела ќе игра против Падерборн, а во овој натпревар „милионерите“ ќе…