Дома Фудбал Снимен говорот на Зидан пред вечерашниот реванш во полуфиналето 🎥

Снимен говорот на Зидан пред вечерашниот реванш во полуфиналето 🎥

Челзи и Реал Мадрид вечерва ќе го играат реваншот во полуфиналето во Лигата на шампионите кој ќе го даде вториот патник во финалето.

Вчера пласман во финалето избори Манчестер Сити кој го совлада ПСЖ со 2:0 и така со вкупни 4:1 беше поуспешен од двомечот со „светците“.

На „Стенфорд Бриџ“ Челзи вечерва ќе има блага предност затоа што постигнаа гол на гости во првиот дуел кој заврши без победник 1:1. На Реал за финале му е потребна било каква победа или нерешено со повеќе голови.
Камерите на „Ел Чирингуито“ го снимија обраќањето на Зидан на последниот тренинг пред натпреварот.

„Мораме да бидеме агресивни. Обидете се да ја задржите топката, играјте и уживајте во фудбалот. Тоа е она што нас не донесе волку далеку“, им порача Зидан на фудбалерите на последниот тренинг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…