Дома Видео Снајдер откри што му подарил Морати после „триплетата“ во 2010. година

Снајдер откри што му подарил Морати после „триплетата“ во 2010. година

Весли Снајдер несомнено беше меѓу најдобрите играчи на Интер во 2010. година, кога италијанскиот тим ја освои триплетата.

Снајдер откри што му подарил Морати после големиот успех во 2010. година.

Интер во 2010. година ја освои Серија А, Купот и Лига на шампиони, а поранешниот холандски фудбалер имаше важна улога во тимот на Мурињо.

После освоената триплета, Снајдер за поклон од тогашниот председател на Интер, Масимо Моради добил приврзок со освоените пехари и бројот на дресот.

„За мене овој поклон од Морати најдобро ја представува таа легендарна сезона.“ – порача Снајдер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…