Дома Фудбал Останато Скандал ја тресе Босна: Секако ќе изгубиме, барем да наплатиме нешто (ФОТО)

Скандал ја тресе Босна: Секако ќе изгубиме, барем да наплатиме нешто (ФОТО)

zvezda

Изминатите денови Босна и Херцеговина ја потресе приказната за наместените натпревари на Звезда 09.

За местење натпревар или обид да се намести натпреварот обвинети се Немања Вејновиќ и Ибрахим Скахиќ, фудбалери на Звезда 09.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Според информациите соиграчот на Скахиќ, Немања Вејновиќ испратил порака на некои играчи дека тие двајца ќе се обложат против нивниот клуб, во јавноста во Босна се појави и фотографија од пораката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…