Дома Фудбал Англија Скандал: Тренерот на Лестер доби отказ поради ceкс со фудбалерка!

Скандал: Тренерот на Лестер доби отказ поради ceкс со фудбалерка!

Менаџерот на женскиот тим на Лестер Сити, Вили Кирк (45) доби отказ oткако внатрешната истрага на клубот покажа дека имал интимен однос со фудбалерка.

Британските медиуми објавија дека Кирк е под истрага за наводна врска со еден од играчите. Кирк првично беше суспендиран, а сега е отпуштен, со што заврши неговиот двегодишен мандат во клубот.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„По внатрешната дисциплинска постапка и почитување на индивидуалната приватност, беше утврдено дека Вили го прекрши кодексот на однесување на тимот до степен што ја прави неговата позиција неодржлива“ – соопштија од клубот.

Кирк пристигна во Лестер во јули 2022 година како спортски директор, пред да ја преземе тренерската функција четири месеци подоцна, заменувајќи ја Лидија Бедфорд на клупата. Лестер моментално е на деветтото место во англиското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби,…