Дома Топ вести Скандал: Нејмар му ја “украл“ свршеницата на соиграчот од ПСЖ

Скандал: Нејмар му ја “украл“ свршеницата на соиграчот од ПСЖ

Бразилецот Нејмар се најде во центар на мега скандал во Франција и Бразил. Фудбалерот на ПСЖ имал љубовна афера со Изабел Гулар која е свршеница на германскиот голман Кевин Трап.

Трап е играч на ПСЖ на позајмица во Дортмунд, а ова лето треба да се врати во клубот. Наводно во текот на пандемијата и карантинот Трап и неговата свршеница Изабел Гулар биле раздвоени, тој во Германија, таа во Франција.

Ако се точни информациите од Бразил, Нејмар и Трап за многу брзо време ќе се сретнат во Париз и во четири очи ќе треба да ги решат проблемите околу љубовната афера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан не отпатува во Сардинија, можно е одложување на мечот со Каљари

Тимот на Милан денес не отпатува во Сардинија, каде утре треба да го одигра мечот со Каљар…