Дома Фудбал Лига на шампиони Сити – ПСЖ: Се спремно за спектакл во Манчестер, Покетино не ризикува со Рамос

Сити – ПСЖ: Се спремно за спектакл во Манчестер, Покетино не ризикува со Рамос

Вечерва повторно се играат натпревари во Лигата на шампионите, а дербито се игра во Манчестер помеѓу Сити и ПСЖ.

Веќе е познато и за стартните состави за кои се одлучија Пеп Гвардиола и Маурсио Покетино.

МАНЧЕСТЕР СИТИ: Едерсон – Вокер, Стоунс, Диас, Кансело – Гундоган, Родри, Зинчеко – Марез, Силва, Стерлинг.

ПСЖ: Навас, Мендес, Кимпембе, Маркињос, Хакими – Гаје, Херера, Паредес – Нејмар, Мбапе, Меси.

Серхио Рамос конечно после повредата се најде во составот на ПСЖ, сепак очигледно Покетино не се реши да старува со Шпанецот од првата минута.

Се надеваме ќе уживаме во вистински спектакл!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ибрахимовиќ: Ќе го притиснам Милан да ми го продолжи договорот

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ призна дека сака да го продолжи договорот со „росон…