Дома Фудбал Англија Сити и со вториот тим би бил кандидат за титулата во Премиер лигата (ФОТО)

Сити и со вториот тим би бил кандидат за титулата во Премиер лигата (ФОТО)

0

Жозе Мурињо во неделата како стручен коментатор „дебитираше“ за „Скај Спорт“.

Прв натпревар на Жозе беше дербито помеѓу Манчестер Јунајтед и Челзи. Во таа прилика Мурињо доби прашање да ги коментира фаворитите за титулата во новата сезона.

Коментарот на Мурињо гласеше: Манчестер Сити, Ливерпул, Тотенхем и – вториот тим на Манчестер Сити.

И не можеме да кажеме дека немаше право Сити има и тоа како силен втор тим.

Во првиот тим „граѓаните“ имаат ѕвезди како Агуеро, Бернардо Силва, Давид Силва, Де Брујн, Едерсон…

Погледнете како изгледа вториот тим на Сити.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…