Дома Македонски спорт Мак фудбал Сите во Шкупи се вакцинирани!

Сите во Шкупи се вакцинирани!

Tимот на Шкупи сака да нема проблеми како во текот на сезоната, така и во припремните па се клубот се реши да ги вакцинира сите членови, како на тимот.

На социјалните мрежи Шкупи објави фотографии и порача дека тоа најдобриот начин сите да бидеме безбедни.

Фото: ФК Шкупи

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…