Дома Топ вести Синот на Дејвид Бекам потпиша за клуб од Премиер лигата

Синот на Дејвид Бекам потпиша за клуб од Премиер лигата


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Еден од синовите на Дејвид Бекам, Ромео е ново име во премиерлигашот Брентфорд.

Во текот на вчерашниот ден Брентфорд го потврди трансферот на Ромео кој пристигнува како позајмен играч.

Во соопштението се наведува дека Ромео доаѓа од тимот на Интер Мајами и на почетокот ќе игра за вториот тим.

Ваквиот трансфер е изненадување, а многумина сметаат дека се работи само за маркетинг на клубот ако се знае кој е негов татко.

Ромео и во Интер Мајами со свои 20 години играше само во вториот тим, па ќе видиме дали има квалитет за долго да се задржи во премиерлигашот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ ја спрема последната понуда за Скринар, Интер е на потег

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Eкипата на ПСЖ ќе се обиде во последните мом…