Дома Видео Синот на голманот на Сент Етјен заплака во тунелот бидејќи морал да го носи дресот на Лион

Синот на голманот на Сент Етјен заплака во тунелот бидејќи морал да го носи дресот на Лион

Фудбалерите на Сент Етјен во неделата на свој терен го поразија Лион со 1:0 во дербито на деветото коло во француската Лига 1.

Какво е ова дерби и колку значи за Сент Етјен најдобро покажува сцената од тунелот на стадионот пред натпреварот. Тогаш играчите излегуваат на теренот со своите деца, а во центарот на вниманието беше синот на голманот на домашната екипата Џеси Мулин.

Имено, тие беа во дресовите на ривалот и тоа не му се допаднало на детето. Синот на Мулин плачеше бидејќи го носи дресот на Лион, а неговиот татко успеа некако да го смири до излегувањето на теренот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Убедлива победа на Барселона: Меси го торпедираше Еибар со четири гола (ВИДЕО)

Барселона денес запиша убедлива победа против Еибар. Благодарение на Лионел Меси Барса со …