Дома Луд Спорт Се обидоа да му ја украдат капата на Игуаин, Пипита збесна (видео)

Се обидоа да му ја украдат капата на Игуаин, Пипита збесна (видео)

0

Аргентинскиот голгетер Гонзало Игуаин успешно ги помина лекарските прегледи и пристигна во „Каса Милан“ да стави потпис на договорот со „росонерите“.

Стотици фанови го чекаа Игуаин пред клупските простории да му посакаат добредојде, а еден од нов се обиде да му ја украде капата. Тоа го налути Пипита кој се врати да си ја земе капата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Покетино во голема дилема: ПСЖ подготви 120 милиони за ѕвездата на Тотенхем!?

Англиски „Дејли Експрес“ пишува дека ПСЖ подготвиле понуда од 120 милиони за играчот за вр…