Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Се загрева атмосферата: Бразилци и Срби играа мал фудбал 🎥

Се загрева атмосферата: Бразилци и Срби играа мал фудбал 🎥

Како што се наближува времето за почетокот на натпреварот помеѓу Србија и Бразил така атмосферата се вжетува, а интересна сцена беше видена на неколку часа пред почетокот на натпреварот.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Во земјата домаќин на СП од минута во минута е поголем бројот на бразилски и српски навивачи кои и го најавија натпреварот. За среќа не се работи за некаков инцидент туку една убава слика.

Бразилски и српски навивач играа мал фудбал и тоа на еродром. На крајот во оваа пресметка победија Србите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Меси: За нас сега почнува Мундијалот!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…