Дома Топ вести Се било одмазда: Рома му згрешила, па тој со Малком и вратил „мило за драго“!

Се било одмазда: Рома му згрешила, па тој со Малком и вратил „мило за драго“!

0
malcom

Сега работите се нешто појасни.

На сите им е добро познато како Малком во последен момент ја промени одлуката и заврши во Барселона, тоа е воедно и најголемиот пресврт во последните неколку години на трансфер пазарот.

Дури сега, неколку недели подоцна неговиот менаџер Леонардо Корнасини одлучи да проговори и да открие што всушност стои зад одлуката на Бразилецот.

„Одлучивме Малком да не оди во Рома затоа што тој клуб не се однесуваше добро кон нас. Учествував во преговорите со римскиот тим околу доведувањето на Даниеле Фузато, кој е мој клилент, но Рома ме заобиколи и го решија тоа преку друг агент“.


Следете го Sportski.mk и на


„Немам ништо против тој човек, но ова беше одмазда за Рома. Жал мие, но на тој начин им одговоривме со иста мерка. Во преговорите со Малком Мончи сакаше да уфрли други посредници, но за среќа Малком потпиша за Барселона“, откри менаџерот на фудбалерот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Официјално: Јувентус продаде напаѓач кој беше вишок за девет милиони евра

Јувентус продаде напаѓач кој ќе остане во Серија А. Каљари го комплетираше трансферот, а „…