Дома Фудбал Останато Сензација на Азискиот Куп: Јордан е прв финалист

Сензација на Азискиот Куп: Јордан е прв финалист

Репрезентацијата на Јордан е прв финалист на Азиското првенство откако во полуфиналето изненадувачки ја победи Јужна Кореја со 2-0.

Корејските фудбалери важеа за фаворити пред полуфиналето, меѓутоа Јордан приреди сензација.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Во првото полиувреме мрежите мируваа, а во вториот дел Ал-Наимат и Ал-Тамари со два гола ги испратија дома Сон и дружината.

Јордан во финалето ќе игра против победникот oд второто полуфинале во кое утре ќе се сретнат Иран и Катар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…