Дома Видео Сандро Тонали вчера постигна идентичен гол како некогаш Андреа Пирло 🎥

Сандро Тонали вчера постигна идентичен гол како некогаш Андреа Пирло 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Сандро Тонали од почетокот на кариерата го споредуваат со Андреа Пирло, а сега младиот 21 годишен репрезентативец на Италија постигна скоро идентичен гол како славниот Пирло.

На друштвените мрежи се прави паралела на головите на двајцата мајстори на Милан – еден поранешен и еден актуелен, а многумина ќе кажат дека таа ја нема.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Шок за Рома: Абрахам ги скинал лигаментите!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во последниот натпр…