Дома Актуелно Сампаоли останува селектор на Аргентина!

Сампаоли останува селектор на Аргентина!

0

После неуспешната мисија во Русија, репрезентативцитен а Аргентина се вратија дома, а очекувано беа изложени на бура од критики

Аргентина разочара на Мундијалот, целата нација очекуваше многу повеќе, се надеваа дека конечно Лионел Меси може да ги одведе до титулата светски шампиони.

„Гаучосите“ некако успеаа да се провлечат во низ групната фаза, но потоа се сретнаа против силната Франција која ги елиминираше.

Во текот на Мундијалот играчите имаа бојкот кон Сампаоли, кој беше толку јавен што на сите им беше познато дека тимот за последниот натпревар во групната фаза го составуваа Меси и Маскерано.


Следете го Sportski.mk и на


Се споменуваше отказ за Сампаоли за кој сојузот ќе мораше да плати 20 милиони долари, но изгледа дека го сменија мислењето. Аргентинскиот новинар, Леандро Агилер ексклузивно дознава дека сојузот одлучил да го остави Сампаоли и понатаму на клупата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Четири од четири за Македонија на М18 ЕХФ Шампионатот.

Со нова одлична партија, нашите репрезентативци до 18 години стигнаа и до четвртата победа…