Дома Фудбал Останато Роналдо не препушта ништо на случајноста: Го ангажираше еден од најпознатите адвокати во светот

Роналдо не препушта ништо на случајноста: Го ангажираше еден од најпознатите адвокати во светот

ronaldo

Како што е веќе добро познато Кристиано Роналдо е обвинет дека ја силувал Американката Кетрин Мајорга во Лас Вегас во 2009 година.

Од моментот кога девојката излезе со ваквото тврдење за германски „Шпигел“ оваа вест тема број еден во светските медиуми. Португалецот, јасно остро и ги демантираше сите обвинувања и порача дека ова е само обид на некој да се прослави на негова сметка.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Полицијата во Лас Вегас го отвори случајот, па поради тоа Роналдо не сакаше да препушти ништо на случајност и го ангажираше еден од најдобрите адвокати во светот.

Португалецот ќе биде застапнуван од Дејвид Чеснов кој е еден од најпознатите помеѓу славните личности. Тој во своето сиви може да се пофали дека ги заштитувал, Мајк Тајсон, Парис Хилтон, Леонардо Ди Каприо, Шекил Ониј, Бруно Марс, Адре Агаси, а продолжи да биде адвокат на семејството на починатата музичка ѕвезда Мајкл Џексон.

Полицијата од Лас Вегас, освен тоа дека официјално го започнала случајот не дала никакви други информации и не е познато дали Португалецот ќе биде повикан на разговор и дали имаат цврсти докази за да можат да го обвинат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…