Дома Фудбал Останато Роналдо и Меси повторно еден против друг во „последен танц“🎥

Роналдо и Меси повторно еден против друг во „последен танц“🎥

Двајцата фудбалери кои ги одбележаа последните две децении, Кристиано Ронлдо и Лионел Меси сега се на залез на кариера и играат на два различни континенти.

Нивното ривалство е едно од најголемите во историјата, а според најавите наскоро повторно ќе излезат на терен еден против друг.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Денеска беше објавена информацијата дека Ал Наср на Роналдо и Интер Мајами на Меси ќе одиграат „блокбастер пријателски натпревар“ во февруари следната година, односно за само три месеци.

„Последниот танц“, гласи најавата за нивната пресметка која ќе се одржи во Ријад.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Маркус Турам ова лето беше слободен агент и имаше неколку понуди на маса, а Французинот се…