Дома Видео Роналдо изгуби во дербито, па шутираше шишиња 🎥

Роналдо изгуби во дербито, па шутираше шишиња 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Кристијано Роналдо вчера беше поразен со својот Ал Наср во дербито против Ал Атихад кој до победата стигна со голот на Ромарињо во 80-тата минута.

Со овој триумф Ал Итихад го презема врвот на табелата со 47 бода, Ал Наср има бод помалку. Домашните навивачи од почетокот го провоцираа Роналдо скандирајќи од трибините „Меси, Меси Меси…“.

По натпреварот Португалецот не можеше да го сокрие емоциите и очигледно поразот од големиот ривал тешко му падна.

Од доаѓањето во првенството во Саудиска Арабија Роналдо има осум гола и две асистенции, додека во купот не се запиша во листата на стрелци, а неговата екипа доживеа елиминација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Де Геа ја одби понудата на Манчестер Јунајтед

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Голманот на…