Дома Фудбал Останато Роналдо за „Златната топка“: Бензема е шампион над шампионите, без дилема е мој фаворит

Роналдо за „Златната топка“: Бензема е шампион над шампионите, без дилема е мој фаворит

Легендарниот бразилски ас Роналдо откри кој е негов фаворит во борбата за Златната топка.

Еден од најдобрите напаѓачи во историјата го обоажава Французинот Карим Бензема и даде неколку аргументи зошто смета дека оваа година престижната награда треба да заврши во рацете на Бензема.

„Без дилема, мој фаврот за Златната топка е Бензема. Тој е најдобар напаѓач во светот на највисоко ниво е веќе 10 години, шампион е над шампионите. Зарем не е така“, порача Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …