Дома Македонски спорт Ристовски и Динамо против ПАОК во осминафиналето од Конференциската лига

Ристовски и Динамо против ПАОК во осминафиналето од Конференциската лига

По ждрепката за осминафиналето во Лигата на Европа, денеска во УЕФА се влечеа паровите и за оваа фаза во Конференциската лига.

Од добиените парови најинтересна се очекува да биде онаа помеѓу Ајакс и Астон Вила. Стефан Ристовски со Динамо Загреб ќе се соочи со ПАОК, ќе потсетиме хрватскиот тим не го регистрираше Аријан Адеми за настапите во Европа.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Првите наптревари се закажани за 7-ми март, додека реваншите се седум дена подоцна.

КОНФЕРЕНЦИСКА ЛИГА – ОСМИНАФИНАЛЕ

Сервет-Плзен

Ајакс-Астон Вила

Молде-Бриж

Унион Сант Жилоаз-Фенербахче

Динамо Загреб-ПАОК

Штурм-Лил

Макаби Хаифа-Фиорентина

Олимпијакос-Макаби Тел Авив

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…