Дома Топ вести Ривалдо го сака (не)возможното – да го види играчот на Реал Мадрид во Барселона!

Ривалдо го сака (не)возможното – да го види играчот на Реал Мадрид во Барселона!

0

Mногу прашина се крена околу Иско кој наводно е во конфликт со некои соиграчи, но и навивачите на Реал Мадрид.

Иско во тешкиот пораз на Реал од ЦСКА во средата навечер доби свирежи, па се појавија гласини дека Шпанецот е спремен да ги напушти „кралевите“.

Сега се огласи и поранешната ѕвезда на Барселона, Бразилецот Ривалдо кој тврди дека би сакал да го види Иско на „Ноу Камп“.

„Ако ме прашувате дали би сакал да го видам Иско во дресот на Барселона, одговорот е – да, сакам. Тој е неверојатен играч и многу би помогнал на клуб каков што е Барселона. Во секој случај, тоа е малку комплицирана работа, тешко е да замислам дека Барса и Реал можат да договорат таков трансфер“, изјави Ривалдо.


Следете го Sportski.mk и на


Ривалдо зборуваше и за инцидентот на Ривалдо со навивачите.

„Беше на мета на навивачите, ќе мора да погледне напред и да заборави на оваа ситуација“, истакна легендарниот фудбалер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Регионот во неверување: Ова е како сцена од мафијашки филм – детали од престрелката која ја потресе Србија!

Денес Србија беше потресена од шокантниот настан во кој животот го загуби претседателот на…