Дома Фудбал Лига на шампиони Реми во Неапол, Арсенал падна во судиското продолжение

Реми во Неапол, Арсенал падна во судиското продолжение

Наполи и Рома одиграа без победник 1:1, додека Порто со гол во 94-та минута обезбеди предност од 1:0 во првиот меч од осминафиналето во ЛШ.

Наполи и Барселона одиграа прилично мирно прво полувреме. Каталонците имаа за нијанса повеќе од играта и две убави шанси кои Левандовски и Гундоан не успеаја да ги претворат во гол.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Барселона прва дојде во предност во 60-та минута со гол на Левандовски, но Наполи успеа да израмни преку Осимен петнаесетиа минути подоцна за конечни 1:1.

Порто пропушти неколку изгледни шанси во текот на мечот и кога се очекуваше дека натпреварот ќе заврши без голови Галено погоди во 94-та минута. Така португалскиот тим со минимална предност ќе патува на „Емиарти“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…