Дома Трансфер зона Реал тргнува по италијански репрезентативец

Реал тргнува по италијански репрезентативец

Левиот бек на Рома и италијанската репрезентација, Леонардо Спинацола може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, пренесуваат италијанските медиуми.

Спинацола после добрата сезона игра одлично на Европското првенство и Анчелоти сака да го донесе во својот тим.

Реал Мадрид се уште не испратил официјална понуда, но побарал информации за 28-годишниот дефанзивец.

Рома е спремна да го пушти Спинацола, а Реал во него гледа идеална замена за Марсело, кој е на излезна врата од „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Интер нема место за Видал: „Нероаѕурите“ сакаат да се ослободат од неговата плата

Чилеанецот Артуро Видал не е во плановите на Симоне Инзаги за наредната сезона во која Инт…