Дома Топ вести Реал спреми богата понуда за Белингам

Реал спреми богата понуда за Белингам


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Шпанскиот гигант Реал Мадрид не се откажа од трката по потписот со англискиот репрезентативец Џад Белингам.

Белингам ќе биде примарна трансфер цел на „кралевите“ за следното лето и веќе почнаа да работат на трансферот.

Поради големата конкуренција неговата цена драстично порасна, но Реал сака да ја победи конкуренцијата и веќе спремил понуда.

„Кралевите“ понудиле 100 милиони евра плус 40 милиони евра преку различни бонуси, а тоа е приближно до сумата која ја бара Борусија Дортмунд за неговата слобода.

Реал веќе имал средба со агентот на Белингам, кој преферира преселба на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Интер се надева на „аргентинската врска“ и го сонува Меси!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како што се…