Дома Луд Спорт Реал има убава поддршка од трибините 📷

Реал има убава поддршка од трибините 📷

Фудбалските ѕвезди од редовите на кралскиот клуб Реал Мадрид веќе подолг период немаа вистинска поддршка од трибините поради пандемијата од корона. Но, секогаш меѓу присутните се нивните поубави половини, девојките и сопругите.

Секако поради атрактивните изглед обично овие убавици некогаш се многу поинтересни од тоа што се случува на зелниот терен за останатите присутни на стадионот.

Редовно на трибините во Мадрид меѓу другите е и убавата бразилска инфлуенсерка Каролина Лима. Таа редовно на социјалните мрежи става стории кој ги прави за време на натпреварите на Реал во чии редови настапуванејзиното момче Едер Милитао.

Сексапилната Каролина инаку пред да бида во врска со Едер му била девојка на својот сонародник , светската фудбалска ѕвезда Нејмар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Хесе Родригез прегазен со автомобил од бившата девојка!🎥

Хесе Родригез важеше за голема надеж на Реал Мадрид, но никогаш не успеа да ги оправда оче…